Zapsáno v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem oddíl B, vložka 1620; IČO: 272 74 535, DIČ: CZ - 272 74 535, číslo účtu: 43-4942070297/0100, ISO 9001:2001, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008

nalézáte se: ÚvodNovinky

Přehled novinek

Spolupráce při likvidaci tlakových lahví -podrobná reportáž (STRIX Chomutov, STRIX Inženýring)

Podrobná reportáž v pořadu Věda 24.

vloženo: 20.11.2017

Spolupráce při likvidaci tlakových lahví (STRIX Chomutov, STRIX Inženýring)

Spolupráce při likvidaci tlakových lahví.

vloženo: 09.11.2017

Zpřístupnění Falkenštejnu

O stavebních prácích na zpřístupnění Falkenštejnu informují i neměcké noviny "Nachbarland" ze dne 27.10.2017.

vloženo: 30.10.2017

XV. Hydrogeologický a III. Inženýrskogeologický kongres

Ve dnech 4. - 7. 9. 2017 jsme se mohli potkat na XV. Hydrogeologickém a III. Inženýrskogeologickém kongresu, který se konal v prostorách přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Celkem se sešlo bezmála čtyřista odborníků v oboru geologie. Svojí trochou do mlýna jsme přispěli i my a to již obvyklým stánkem s prezentací veškerých záležitostí týkající se naší společnosti a zároveň jsme s kolegy měli velice poutavý příspěvek na téma použití moderních technologií při sanačních opatřeních. Účastníky jsme obeznámili se všemy možnostmi využití dronů při monitoringu, scanování, pořizování ortofoto map a dalších úkolů, které dokážeme pomocí dronů řešit. Jelikož se jedná o velmi neobvyklou metodu monitoringu, vzbudili jsme přednáškou veliký zájem, který nás samozřejmě těší. Využití dronů při řešení sanačních opatření má vysoký potenciál, který se snažíme využít.

VP

vloženo: 07.09.2017
Další fotky

Vrtulník MI-8 pomáhal s instalací ocelové vyhlídky na Falkenštejnu

V rámci turistického zpřístupnění hradu Falkenštejn byla za pomoci vrtulníku MI-8 provedena instalace ocelové vyhlídky, která bude sloužit také jako ochrana této památky.

vloženo: 06.09.2017

Unikátní odstřel komínu v Źamberku

Zajištění odstřelu 96m vysokého komínu v areálu bývalé žamberské mlékárny.

vloženo: 05.07.2017

Řízené řícení balvanu nad Pravčickou branou

Po deseti letech monitoringu byl úspěšně odstraněn skalní blok ohrožujícího přístupovu cestu k Pravčické bráně.

(Převzato z pořadu ČT "Události komentáře" - 27.6.2017)

vloženo: 29.06.2017

Nové auto lešenářů

Neustálý rozvoj střediska lešení již nebylo možné pomocí techniky, kterou máme k dispozici, logisticky zvládnout. Po dlouhém hledání a pečlivém výběru vhodného vozidla, jsme ze vzdáleného Německa přivezli stroj, který nás oslovil po všech stránkách. Jedná se o Mercedes Actros s valníkovou nástavbou, která má rozměry 6,65x2,45m s užitečnou hmotností 12,5t. Pomyslnou třešinkou na dortu je hydralická ruka se zadní montáží, nosností 7,4t a při plném výsuvu, který je 16,5m dokáže manipulovat s břemenem vážícím 750kg. Se vším všudy je tohle auto krásná "hračka", která nejen nám ale i našim zákazníkům odvede spoustu dobré práce.

VP

vloženo: 23.05.2017
Další fotky

Teambuilding pro parťáky

Ještě před začátkem plné sezóny jsme stihli začátkem března zrealizovat teambuildingovou akci pro parťáky - výstup na Sněžku alpským stylem za jediný den bez použití kyslíku. Odpoledne a večer jsme strávili na Luční boudě s bohatým zážitkovým programem (ježdění na sněžném skůtru po krkonošských pláních, prohlídka nejvýše položeného evropského pivovaru). Den jsme pak zakončili degustací speciálů místního piva Paroháč, která se protáhla jak jinak do pozdních nočních hodin. Druhý den jsme ve sněhové vánici sestoupili beze ztrát zpět do základního tábora. PT

vloženo: 03.05.2017
Další fotky

Povodí Vltavy dokončí již tento týden sanaci padající skály

Praha, 6. dubna 2017 – Zítra, v pátek 7. dubna, bude hotová sanace padající skály nad řekou Malše v obci Plav, a vytížená turistická stezka tak bude již před velikonocemi pro veřejnost otevřena.

Ze skalního masivu, který leží v územní působnosti státního podniku Povodí Vltavy, došlo začátkem roku 2016 ke zřícení části zvětralé horniny na turistickou stezku vedoucí při patě skály k turisticky atraktivnímu mostu "Rechle". Následkem toho byla cesta uzavřena a Povodí Vltavy zajistil průzkum skály, zpracování statického posudku a následně projektové dokumentace na sanaci skály. Po vyřízení všech nezbytných povolení a uzavření dohod a smluv s obcí Plav byl vybrán zhotovitel vlastních prací na zajištění skály před dalším zřícením.

Z plochy celého skalního masivu byla po odstranění vegetace odtěžena a ručně přenášená přes most suť, zemina a nestabilní bloky v objemu 30 krychlových metrů. Následně byla celá plocha skály zajištěna speciální ocelovou sítí o ploše 1100 metrů čtverečných, zpevněnou po obvodě ocelovým lanem a kotvenou ke skále 275 kusy ocelových kotev zapuštěných 1,2 až 1,75 m hluboko do skály. Na koruně skalního masivu bylo zřízeno lanové zábradlí na ocelových sloupcích pro zajištění bezpečnosti osob, pohybujících se na skalní vyhlídce.

Celá akce je financována z vlastních zdrojů státního podniku Povodí Vltavy a celkové náklady dosahují výše 1,9 mil. Kč.

Díky výborné práci zhotovitelské firmy STRIX Chomutov a.s. a zvýšenému úsilí všech pracovníků na stavbě, budou práce dokončeny již v tomto týdnu, prakticky po jednom měsíci od jejich zahájení a o měsíc dříve, než bylo původně plánováno.

 

Hugo Roldán

odd. styku s veřejností

Povodí Vltavy, státní podnik

vloženo: 06.04.2017
Další fotky

Zpráva o roztockém masopustu

20. ROZTOCKÝ MASOPUST

Letošní, již 20. ročník vyhlášenáho Roztockého masopustu se opět neobešel bez účesti a výrazné pomoci "kluků ze Strixu".Jmenovitě Tomáš Zedník, Jan Smutný, Jaroslav Hadraba, David Valchař, Filip Sedláček, Petr Venhauer, Marti Elis, Petr Gubisch odvedli obrovský kus práce při stavbě a bourání největšího cirkusového šapita v Čechách a hlavně při řízení a organizaci sobotního masopustního průvodu, kterého se letos zůčastnilo rekordních 8 000 návštěvníků. Roztocký masopustní výbor zaslal klukům ze Strixu následující poděkování:

Velká masopustní děkovačka

Posíláme díky a obdiv osmimužné skupině ze Strixu Chomutov, která s námi absolvovala vrchol masopustních příprav a dvacátý roztocký Masopust.

Roztocký masopust letos oslavil dvacet let – a protože to občas máme rádi horké, nadělili jsme si k výročí závěr průvodu v obrovském vytápěném šapitó zapůjčeném od cirkusu Berousek. Skupina ze Strixu kromě „obvyklého“ vožení masek, piva, stolů a všeho možného sem a tam ještě pomáhala stavět a bourat největší zateplený stan, který je možné v Čechách sehnat, a řídila dosud největší – zhruba osmitisícový – masopustní dav.

Pánové to zvládli bravurně a my jim velmi děkujeme, protože bez nich by se Masopust rozhodně neobešel!

Za Masovýbor

Zuzka Šrůmová

VP

vloženo: 27.03.2017
Další fotky

3. Mezinárodní technické sympoziu pro práce ve výškách – POLYGON SINGING ROCK - KLADNO

V minulém týdnu proběhl na Polygonu SINGING ROCK v Kladně 3. Mezinárodní technické sympoziu pro práce ve výškách.Letošního ročníku se zúčastnilo cca 125 účastníků nejen ze stavebního sektoru, IZS, ale i dalších specialistů BOZP.Sympózium se tak řadí mezi nejprestižnější odborné setkání v ČR. Za STRIX jsme připravili hned dva příspěvky. Pavel Fořt představil problematiku propojení lešenářské techniky a výškových specialistů. Dušan Dufka představil PERNAMENTNÍO ZÁCHYTNÝ SYSTÉM STRIX- BUPEX, který jsme v minulých letech vyvinuli v partnerství se společností Ludvíka Čečatky ALPIN-BUPEX.  DD

vloženo: 07.03.2017
Další fotky

Geotechnická rizika při přípravě a realizaci staveb pozemních komunikací

22. února jsme se mohli potkat na 21. odborném semináři "Geotechnická rizika při přípravě a realizaci staveb pozemních komunikací", který pořádaly společnosti SG Geotechnika a.s. a Česká silniční společnost z.s. Seminář se konal v konferenčním sálu Zenit hotelu Clarion v Praze. Tak jako každým rokem na seminářích pořádaných společností SG Geotechnika a.s., tak i letos byla  velká účast jednotlivých přednášejících i posluchačů. Jedním z hlavních témat semináře byla ožehavá problematika geologie při stavbě dálnice D8 přes České středohoří. My jsme se s kolegou Mgr. Mayerem účastnili jako vystavovatelé. Během středečního dne jsme měli možnost komunikovat s kolegy z oboru a řešit s nimi konkrétní situace při realizaci sanačních opatření. VP

vloženo: 07.03.2017
Další fotky

MIKROTRHACÍ PRÁCE

Tímto bychom vás rádi informovali o nové technologii, se kterou vstupujeme do roku 2017.

Při odstraňování skalních masívů, bloků kamene, či demolicích stavebních konstrukcí jsme doposud  využívali zejména pneumatická sbíjecí kladiva a tam, kde to okolnosti vyžadovali také hydraulické klíny DARDA. S těmito technologiemi jsme si museli vystačit, pokud jsme se nerozhodli oslovit externího dodavatele, který měl oprávnění k odstřelu s použitím pyrotechnických prostředků.

Od ledna 2017 rozšiřujeme naše portfolio těžební techniky o tzv. mikrotrhací práce. Naši pracovníci nově disponují osvědčením o odborné způsobilosti k zacházení s pyrotechnickými výrobky kategorie P2. Mohou tak např. využívat princip rychlé expanze stlačeného vzduchu jako je například v patronách airbagů u automobilů. Velice efektivní metoda, jejíž použití však není tak legislativně náročné jako klasické pyrotechnické práce.

Při vhodném použití, tato varianta prací velice zefektivňuje a zlevňuje dosahování požadovaného cíle.

MR

vloženo: 07.02.2017
Další fotky

Adopční list

Jsme adoptivním rodičem Puštíka obecného!

vloženo: 01.02.2017

IRATA

Na prosinec 2016 se nám podařilo zajistit pro několik našich zaměstnanců specializovaný kurz pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou  „IRATA“.  Jedná se o mezinárodně uznávané školení  velmi vysoké úrovně pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) byla založena ve Velké Británii koncem osmdesátých let minulého století za účelem zajištění bezpečného pracovního prostředí pro výškové pracovníky.   Za čtvrt století se stala předním odborníkem v oblasti zajištění při výškových pracích a je v tomto sektoru jedinou globální asociací s mnoha členskými organizacemi po celém světě.

Díky tomuto školení se tak naši zaměstnanci  posunuli mezi okruh lidí kteří se řadí mezi světovou elitu svého oboru.

Tento kurz byl spolufinancován z programu  Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II.

 

MR

vloženo: 03.01.2017
Další fotky

Projekt „CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004694 Výzkum a vývoj progresivních systémů včasného varování dosažených kritických stavů
ohrožujících bezpečnost a stabilitu objektů, včetně řešení sanačních opatření na eliminaci vzniklého nebezpečí“ je spolufinancován Evropskou unií.